Obojky, vodítka, postroje - Druh - Postroje

Obojky, vodítka, postroje pro psy (obojky, vodítka a postroje pro psy) jsou nezbytnými nástroji pro vlastnictví psa. Pomáhají vám udržet vašeho psa v bezpečí a pod kontrolou, když jste venku na veřejnosti.

Obojky jsou pásky, které se nosí psovi na krku. Obvykle mají přezku nebo sponu, která je zajišťuje na místě. Obojky se často používají k označení psa štítkem, který obsahuje jméno psa a kontakt na majitele. Některé obojky mají také místo pro připevnění vodítka.

Vodítka jsou dlouhé tenké šňůry, které se připevňují k obojku nebo postroji psa. Jsou zvyklí venčit psy a mít je pod kontrolou. Vodítka se dodávají v různých délkách, materiálech a stylech.

Postroje jsou podobné obojkům, ale omotávají se kolem hrudníku a zad psa. Často se používají místo obojků, protože rozdělují tlak rovnoměrněji a je méně pravděpodobné, že způsobí poranění krku. Postroje jsou také dobrou volbou pro psy, kteří tahají na vodítku.

Zde je několik věcí, které je třeba vzít v úvahu při výběru obojku, vodítka nebo postroje pro vašeho psa:

  • Velikost: Obojek, vodítko nebo postroj by měly mít správnou velikost pro vašeho psa. Příliš těsný obojek může vašeho psa škrtit a příliš volný obojek může spadnout. Příliš krátké vodítko může vašeho psa omezovat v pohybu a příliš dlouhé vodítko může vašemu psovi poskytnout příliš mnoho svobody. Příliš těsný postroj může být nepohodlný a příliš volný postroj může být neúčinný.
  • Materiál: Obojky, vodítka a postroje jsou vyrobeny z různých materiálů, včetně nylonu, kůže a kovu. Vyberte materiál, který je odolný a pohodlný pro vašeho psa.
  • Styl: Obojky, vodítka a postroje se dodávají v různých stylech. Vyberte si styl, který se vám líbí a který je vhodný pro aktivity vašeho psa.

Zde je několik tipů pro používání obojků, vodítek a postrojů:

  • Nasaďte svému psovi obojek bezpečně. Obojek by měl být dostatečně přiléhavý, aby na něm zůstal, ale ne tak těsný, aby psa škrtil.
  • Vodítko bezpečně připevněte k obojku. Ujistěte se, že je vodítko bezpečně připevněno k obojku a že není prověšené.
  • Upravte postroj tak, aby těsně přiléhal. Postroj by měl být dostatečně přiléhavý, aby zabránil vyklouznutí vašeho psa, ale ne tak těsný, aby to bylo nepříjemné.
  • Choďte se psem na vodítku, kdykoli jste na veřejnosti. I když je váš pes dobře vychovaný, je vždy dobré ho držet na vodítku pro případ, že by se splašil nebo viděl něco, co by chtěl pronásledovat.
  • Pokud váš pes tahá za vodítko, použijte postroj. Postroje rozdělují tlak rovnoměrněji než obojky, což může pomoci předejít zranění krku.
  • Naučte svého psa chodit na vodítku. Začněte procházkou se psem v klidné oblasti, kde je jen málo rušivých vlivů. Jakmile bude váš pes schopen klidně chodit na vodítku v klidné oblasti, můžete ho postupně začít venčit v rušnějších oblastech.

S trochou péče a pozornosti můžete vybrat správný obojek, vodítko a postroj pro svého psa a udržet je v bezpečí a pod kontrolou, když jste venku na veřejnosti.