Blog

Pečené kuře na pivu

Pečené kuře na pivu

Kuře omyjeme, osušíme a rozčtvrtíme. V malé misce smícháme olej, stejné množství světlého piva, kmín, koření na pečené kuře a sojovou omáčku.


Grilování každý miluje

Grilování každý miluje

S příchodem teplého počasí nastává i mnohými očekávaná grilovací sezóna, radostné chvíle v rodinném kruhu či s přáteli plném smíchu, dobrého pití a hlavně grilovaných lahůdek. Jenže grilování není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud nechcete mít na talíři místo vytoužené dobroty nevzhledný, spálený škvarek je třeba se správně připravit.


Správné stolování

Správné stolování

Jídlo si zaslouží vaši plnou pozornost a patřičné chování, ať už plánujete slavností hostinu doma či vyrazíte do restaurace. V dnešní době je sice stolování velmi neformální, přesto je pro speciální příležitosti vhodné znát několik základních pravidel, díky kterým se vyhnete trapným situacím či nepříjemným faux pas. Všichni navíc jíme především očima, a tak i ty nejmenší drobnosti vám pomohou si jídlo více vychutnat.


Jak správně krmit kočku

Jak správně krmit kočku

Výběr správného krmiva pro vaši kočičku není radno podcenit, jelikož kvalita potravy se následně odrazí na její vitalitě a zdravotním i psychickém stavu. Jak se ale v široké nabídce vyznat a dopřát jí maximální kombinaci chuti a kvalitní výživy? Máme pro vás několik osvědčených tipů, čeho se chytit a jak postupovat.


Zahrada: Oáza klidu a zeleně

Zahrada: Oáza klidu a zeleně

Zahrada je lidmi upravený pozemek s uměle vysázenou vegetací, který slouží k odpočinku, volnočasovým aktivitám, pěstování rostlin a mnoha dalším účelům. Může to být malá předzahrádka před domem, rozlehlý park s fontánami a sochami, nebo i útulná oáza plná květin a zeleně ukrytá za zdí.

Typy zahrad

Existuje mnoho typů zahrad, které se liší stylem, účelem i použitými rostlinami. Mezi nejběžnější patří:


Paprikové jehněčí špízy s tzatziki

Paprikové jehněčí špízy s tzatziki

Maso pokrájíme na kostky, papriku na čtverečky a střídavě napichujeme na špejli. Sůl, pepř a oregano smícháme s olejem a špízy směsí potřeme. Necháme alespoň 2 hodiny marinovat. Okurku nahrubo postrouháme, posolíme, necháme 10 minut odstát, pak vodu slijeme, okurku smícháme s jogurtem, okyselíme, osolíme, opepříme, přidáme česnek, promícháme a podáváme ke špízům. Špízy grilujeme ze všech stran dozlatova.


Hovězí steak na grilu s ostrým bylinkovým máslem

Hovězí steak na grilu s ostrým bylinkovým máslem

Hovězí roštěnec zbavíme povrchových blan a opláchneme pod tekoucí vodou. Maso nakrájíme na 4 stejné plátky, které naklepeme pouze pěstí. Maso osolíme a opepříme z obou stran, vložíme do misky, zakápneme olejem a necháme přes noc uležet.