Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Jaroslav Nešleha
Ivana Olbrachta 63
Kladno 27201
tel: 736447664
napište nám

Úvod » Káva, čaj, nápoje » Moka konvice

Moka konvice

Moka kávovar je přístroj na vaření kávy založený na principu přípravy espressa za použití vysokého tlaku vodní páry. Samotný proces vaření se odlišuje jak od přípravy klasické kávy, tak od přípravy espressa připravovaného ve speciálních strojích využívajících vysoký tlak. První model byl vyroben z hliníku a umělohmotné rukojeti. Konvičky se vyrábějí v různých velikostech a v různých provedeních od klasických hliníkových po moderní nerezové.

Návod k přípravě kávy v kávovarech

  1. Před prvním použitím umyjte vnitřek kávovaru čistícím prostředkem, uvařte kávu a vylijte ji.
  2. Spodní část kávovaru naplňte studenou vodou. Voda by neměla přesahovat spodní hranu bezpečnostního ventilu. Umístěte nálevkový filtr do kotlíku a naplňte ho mletou kávou. Kávu není třeba pěchovat - naopak u jemněji mletých směsí je to nežádoucí. Nepoužívejte kávu mletou příliš najemno. K dosažení kýženého výsledku doporučujeme použít pouze kvalitní druhy kávy určených pro Espresso (jsou hruběji namlety). Nepřidávejte ke kávě žádné další přísady (např. kakao nebo extrakty), protože by mohly zablokovat otvory plochého filtru a zabránit tak pomalému a snadnému průtoku vody skrz kávu.
  3. Ujistěte se, že plochý filtr i těsnění jsou správně umístěny v nádržce. Celý kávovar uzavřete horním dílem a pevně utáhněte.
  4. Umístěte kávovar na sporák. Pokud používáte plynový sporák, nastavte nízký plamen, aby nepřesahoval okraj kotlíku. Doba varu je individuální dle velikosti kávovaru a výkonu Vašeho vařiče (v řádu několika minut). Komínkem uprostřed horního dílu stoupá káva. Když je nádržka naplněna kávou, kávovar odstavte, aby se káva nepřipálila. Po použití nechte kávovar před otevřením zchladnout.

ÚDRŽBA KÁVOVARU

  • Hliníkový kávovar nikdy nemyjte v myčce nádobí!!!
  • Opravdu chutnou kávu získáte, pokud po použití vnitřní části kávovaru omyjete pouze čistou vodou, vnější část můžete umýt běžnými přípravky pro mytí nádobí.
  • Vyjměte plochý filtr a těsnění a opláchněte je.
  • Pokud kávovar nepoužíváte, doporučuje se nechat díly kávovaru neutažené.


naše cena 219,00 Kč
naše cena 229,00 Kč
naše cena 259,00 Kč


naše cena 439,00 Kč
naše cena 439,00 Kč


naše cena 759,00 Kč
naše cena 869,00 Kč
naše cena 1 099,00 Kč